Primární kontakty

Projektový den: Video

21.12.2020

Během posledních dvou dnů, které v roce 2020 strávili ve škole, si žáci II. stupně základní školy a první dva ročníky středoškoláků vyzkoušeli, jak se tvoří video. Režisér, streamer a CEO společnosti NuArt, Daniel Habrda, jim v rychlosti vyložil základy tvorby příběhu a práce s kamerou, a pak už se jednotlivé skupinky vydaly tvořit.

Povídání o tom, jak postavit příběh

Na vytvoření celého díla měli žáci základní školy necelé tři vyučovací hodiny. Někteří podcenili hodnotu scénáře a natáčeli celé video na několik pokusů, jiní museli řešit problém namlouvání čtyř hlasů na jeden mikrofon. Téměř vše se ale podařilo natočit včas, zbývá jenom postprodukce.

Natáčení průvodce po škole, pokus desátý (nebo dvanáctý?)
Čtyři hlasy, jeden mikrofon

Středoškoláci poslouchali teorii o stavbě příběhu a kompozici jako na trní, nemohli se dočkat, až budou natáčet. Už při psaní scénářů ale zjistili, že jejich nápady by vydaly na mnohem delší videa, než očekávali, a museli tedy přijít s kratšími náměty.

Natáčení detektivky je komplikovanější, než jsme mysleli…

Natáčelo se částečně i před školou, nejoblíbenějším placem byl ale školní sklep, kde vznikala celá polovina snímků.

Reklama na EDUCAnet: kde školu najdete?
Policejní výslech – kde jinde, než ve sklepě
O pár sklepních místností vedle se ze studenta stává android

Postprodukce studentských videí bude probíhat v lednu v hodinách předmětu Multimédia. Jakmile budou připravena, najdete je na školním kanálu YouTube.

Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky použití.