Tyto webové stránky používají cookies. V případě, že souhlasíte s jejich použitím, klikněte na tlačítko "Souhlasím" níže. Detaily, jak s Vašimi daty nakládáme, najdete na stránce Podmínky Použití.

Pro uchazeče


Přijímačky a přihlášky

Na naší střední škole se pro obor Gymnázium a Informační technologie koná jednotná přijímací zkouška, ta je povinnou součástí prvního kola přijímacího řízení. Zkouška se skládá ze dvou písemných testů: z českého jazyka a literatury a z matematiky. Pro obor Multimediální tvorba probíhá jednak talentová zkouška, jednak školní přijímací zkouška z českého jazyka, cizího jazyka a všeobecného přehledu.

Uchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku až na tři střední školy nebo tři maturitní obory (případně odborná zaměření téhož oboru podle školního vzdělávacího programu) v rámci jedné střední školy. Kromě tří výše zmíněných přihlášek může uchazeč v prvním kole přijímacího řízení podat navíc až dvě přihlášky do oborů s talentovou zkouškou. Může tak v prvním kole podat dohromady až 5 přihlášek (jednotnou přijímací zkoušku však přesto může konat maximálně dvakrát).

Termín talentové a školní přijímací zkoušky pro obor Multimediální tvorba je 20. a 25. 3. 2025.

Termín jednotné zkoušky pro čtyřleté obory a obory nástavbového studia bude upřesněn.

 
Dny otevřených dveří

Nejlepší je se přijít do školy podívat. Uvidíte, jak vypadají naše třídy, jaké vybavení používáme a jak se u nás učí. Při návštěvě se vám budou věnovat studenti a vedení školy, provedou vás budovou a rádi zodpoví vaše otázky.

Termíny dnů otevřených dveří v tomto školním roce jsou:
6. 11. 2024  od 14 do 18 hodin
4. 12. 2024 od 14 do 18 hodin
31. 1. 2025 od 9 do 14 hodin

Pokud v aktuálním školním roce již „klasické“ dny otevřených dveří nebudou, ale uvažujete o přestupu, je možné se domluvit na individuální návštěvě.
Kontaktujte ředitele školy:+420 774 073 318, františek.soltes@educanet.cz

Přijímačky nanečisto

Ať už u nás studovat budete nebo ne, nabízíme vám možnost vyzkoušet si povinné přijímací zkoušky na střední školu nanečisto. Přijímačky nanečisto u nás neprobíhají jako pouhý test, jehož výsledek vám pak sdělíme. V duchu výuky na naší škole s vámi ty obtížné otázky podrobně probereme a krok po kroku s vámi procvičíme postup, jak takové příklady řešit. Zkrátka se vám budeme věnovat tak, jako se věnujeme studentům naší školy. U přijímaček nanečisto se platí administrativní poplatek 300 Kč. Případné dotazy směřujte na e-mail ss.cb@educanet.cz

Termín přijímaček nanečisto je 31. 1. 2025 (9:00 – 12:00)

Přestupy

Z kapacitních důvodů nebude střední škola pro školní rok 2024/25 umožňovat přestup žáků z jiných škol.

Školné

Výše školného pro Informační Technologii je od školního roku 2022/2023 34 800,- Kč ročně.

Výše školného pro Multimediální tvorbu (filmové zaměření) je od školního roku 2022/2023 39 800,- Kč ročně.

školného pro Gymnázium je od školního roku 2022/2023 29 800,- Kč ročně.

Školné je vždy vázáno smlouvou o studiu. Škola se zavazuje nezvyšovat školné po celou dobu studia s výjimkou míry inflace za předchozí kalendářní rok.

Školné je pro každý školní rok splatné ve dvou splátkách ve výši jedné poloviny ročního školného (první splátka k 10. 6. a druhá splátka k 10. 1.). První splátku po přijetí žáka na školu je zástupce žáka povinen zaplatit nejpozději do 30 dní od přijetí ke studiu.

Školné se hradí převodem na bankovní účet školy vedený u Raiffeisenbank, č. účtu 516102040/5500. Při platbě se uvede variabilní symbol, kterým je přidělený kód žáka, uvedený v čl. III. odst. 2. smlouvy o studiu.

Žákovské zařízení

Doporučujeme zařízení s operačním systémem Windows (aktuálně 10 či 11) s ohledem na vyšší softwarovou i hardwarovou kompatibilitu.

Hardwarové požadavky:

Žákovské zařízení by mělo hardwarově odpovídat výkonu: Zařízení s Intel Core i5 či AMD Ryzen 5, 16GB RAM, minimálně 500 GB SSD, dedikovaná grafika dle vlastního uvážení a stejně tak velikost zařízení.

Pro obor Multimediální tvorba je využívána řada softwarových nástrojů. Nejvíce budou žáci využívat balíček Adobe CCE, který jim poskytne škola. Žákovské zařízení by tedy mělo být schopno pracovat s tímto softwarovým balíčkem na aktivitách jako editace fotek, videa, renderování a další. Přesné informace poskytují žákům vyučující konkrétních předmětů na začátku školního roku.

Je možné využívat také alternativní zařízení, jako jsou Apple Macbook nebo zařízení s Linuxovou distribucí. Tato volba však může přinést komplikace z hlediska hardwarové i softwarové kompatibility. V takovém případě si žáci musí samostatně zajistit potřebné redukce pro porty a nainstalovat potřebný software, nebo provést virtualizaci operačního systému Windows na svém zařízení. Preferovaným zařízením na škole jsou zařízení s operačním systémem Windows.